Roland Garros – pénteki történések, mérkőzések

A versenyen a férfiaknál és nőknél is 128-as főtábla van. A férfiaknál három nyert szettre, míg a hölgyeknél két nyert játszmára megy a küzdelem. Párosban 64-es táblák vannak, míg a Grand Slam versenyeken, tehát itt is lesz vegyes páros. Egyéniben az első 32 versenyzőt emelik ki.

A pénzdíj nem kevés, nemenként, tehát külön-külön 16 790 000 eurót osztanak szét.

A csütörtöki történéseket itt olvashatjátok.  A párosításokat alul találjátok.

Az egyéni küzdelmek mától a legjobb 16 közé jutásért zajlanak ma. Eddig zavartalanul folyt a torna, ma azonban már eső is zavarhatja a programot délutántól… Az oldal folyamatosan frissül!

Ma ismét pályára lép Babos Tímea női párosban. Párjával Andrea Hlavackovával az Olaru-Savchuk páros ellen kell megküzdeniük. Timiéknek papírforma győzelmet kell aratniuk, mérkőzésük várhatóan bőven 17 óra után fog kezdődni. Ezt nem kellett volna! 3:6, 6:4, 3:6 arányú vereség!

Egy kis kitérőt is teszünk, hisz Vicenzában a négy közé jutásért játszik Fucsovics Márton (148.). Ellenfele az olasz M. Donati (231.) lesz. A délután 16 óra után kezdődő összecsapáson marcinak nem lesz könnyű dolga, az biztos… 7:5, 6:1 Bravó Marci !

Nézzük az első 16 kiemeltet a férfiaknál és nőknél. Pirossal a már kiesett versenyzők.

16. L. Pouille 16. A. Pavlyuchenkova

És akkor a mai érdekesebb párosítások, ahol mától a várható gémek számában is próbálunk segíteni. A mérkőzések 11 órától kezdődnek.

Férfiak

P. Carreno-Busta (esp, 21.) G. Dimitrov (bul, 13.) Az erőtenisz előnye, nem a salakon jön ki, főleg ha egy olyan spanyol az ellenfél, aki ezen a borításon jó is. De Dimitrov jó formában van, és a korábbi elkedvetlenedései már múlté, újból tud küzdeni. Éppen ezért nem esélytelen ezen a mérkőzésen, és nem is három szettes összecsapásnak gondoljuk. Race1.net tipp: 40 gémnél több és Dimitrov tippünk rossz volt  7:5, 6:3, 6:4

J. Vesely (cze, 57.)R. Bautista (esp, 18.) A cseh igazi hangulatjátékos, de egy jó kezű srác. Bautista spanyolként sem mondható kifejezetten salakos játékosnak, minden borításon tud jó mérkőzéseket is vívni. Vesely hangulata nem leehet rossz, ha két kört már ment, és itt nem is akar megállni. Az önbizalma is megvan hozzá, éppen ezért mi őt látjuk esélyesebbnek ma. Race1.net tipp: 37 gémnél több és Vesely tippünk rossz volt  3:6, 4:6, 3:6

H. Zeballos (arg, 65.) D. Goffin (bel, 12.) Egyértelmű esélyes a belga, és be is húzza a mérkőzést. De az argentin egy szettre még így is jó lehet, ami az első lenne kettejük csatájában, de azért nem véletlenül van a 32 között. Szívósan fogja tartani magát, a kezdeményezés kényszere végig Goffin vállát nyomja majd. Race1.net tipp: 33 gémnél több és Goffin fa. az első szettben…

Basilashvili (geo, 63.)R. Nadal (esp, 4.) A fogadóirodák lehengerlő Nadal győzelmet várnak, mi “csak” Nadal diadalt. Számunkra sem kétséges, hogy a spanyol nyer, de grúz ellenfelét nagyon lebecsülik, pedig nem kéne. Ő salakon nem lesz rossz, még Nadal ellen is mutatni fog pár dolgot és éppen ezért mi a gémek számát nem saccoljuk a béka feneke alá. Race1.net tipp: 28-nál több gém és Nadal tippünk részben jó volt 0:6, 1:6, 0:6

M. Raonic (can, 6.)G. Garcia -Lopez ( esp, 153.) Itt bizony az erő győz és nem várunk hosszú meccset sem. Lopez most meglátásunk szerint nincs azon a szinten, hogy Raoniccsal küzdjön, bármennyire is szeretné. Ez részünkről három szettes meccsnek néz ki, és Raonic győzelemmel. Race1.tipp: 31 gémnél kevesebb és Raonic 6:1, 1:0 Garcia fa.

D. Thiem (aut, 7.)S. Johnson (usa, 26.) Az osztrákok üdvöskéje hetek óta lendületben van. Nos ez eddig a Garroson sem tört meg, még játszmát sem vesztett. Az amerikainak ő lesz az első komolyabb ellnefel és bel fog törni a bicskája. Lehet, hogy lesz egy szoros szett, de a mérkőzés nem lesz az. Race1.net tipp: 34 gémnél kevesebb és Thiem 6:1, 7:6, 6:3 tippünk teljesen jó volt

L. Pouille (fra, 17.) A. Ramos (esp, 20.) Itt bizony meglátásunk szerint a franciák fognak könnyezni, a fiatal kedvencüket elveszítik. Ramos beadáralj őt, hogy ez mennyi gém áldozata árán sikerül, nos az nem egyszerű feladat, mert mi négy szettet látunk így előre. Talán viszonylag szorosak lesznek, talán… Race1. tipp: 40 gémnél picivel több, és Ramos Tippünk teljesen jó volt 2:6, 6:3, 7:5, 2:6, 1:6

D. Schwartzman (arg, 41.) N. Djokovic (srb, 2.) Ez a meccs azért annyira nem lesz sima, mint Nadal mérkőzése. Az argentint akár egy szettre is jónak látjuk. A meccs kimenetele számunkra sem kétséges, de azért a gémek száma ott lesz harminc körül. Race1.net tipp: 30 gémnél több és Djokovic tippünk bőven jó volt 7:5, 3:6, 6:3, 1:6, 1:6

Hölgyek

G. B. Muguruza (esp, 5.)Y. Putintseva (kaz, 29.) A címvédő spanyol egyre jobban belelendül. A kazah lány ingadozó formát mutat, de salakon jobb, mint a többi borításon. A meccsen Muguruzának kell támadni és abban benne a hiba lehetősége, főleg ha nem jönnek az első szervák, akkor képes kettős hibákat ütni sorozatban. Abból viszont az ellenfél kamatozhat. Mivel számítunk egy szorosabb szettre is ezért a Race1.net tippje: 20 gémnél több és Muguruza tippünk részben jó volt 7:5, 6:2

L. Tsurenko (ukr, 42. )J. Ostapenko (lat, 47. ) Az ukrán lány volt már mélyebben, de mostanában igen jó formát mutat. Ostapenko pedig egy igen jó teniszt játszó fiatal lány, aki most menetelhet itt a Garroson, ha nem csapkodja el a labdákat. Mert azok jönni fognak az ukrántól, tehát minden pontért meg kell küzdenie. Race1.net tipp: 21 gémnél több és Ostapenko tippünk részben jó volt

S. Rogers (usa, 49.)K. Mladenovic (fra, 14.) A mi megérzésünk szerint Mladenovic a nap egyik kiemelt kiesője. Sokat várnak tőle hazai pályán, és ezt nem biztos, hogy elbírja ma. Rogers egyre jobb, most elkapta a fonalat. Lehet, hogy három szettes meccs lesz, de mi Rogerst várjuk boldogabbnak a végén. Race1.net tipp: 21 gémnél több és Rogers 5:7, 6:4, 6:8 tippünk majdnem teljesen jó volt, Rogers döntő szett 5-2-ről bukta

S. Stosur (aus, 22.)B. Mattek-Sands (usa, 117.) Stosur hét meccse veretlen, és ez ma sem fog megszakadni. Igaz az amerikai lány is ötöt nyert eddig, mert a selejtezőből indult. Nyilván Stosur férfias izmait kihasználva le akarja ütni az amerikait a pályáról, de Sandsnál láttuk, hogy Kvitova ellen két rövidítésben is állta a sarat. Úgy gondoljuk, hogy itt lesz egy szorosabb és egy kevésbé az szett, és Stosur nyer 2-0-ra. Race1.tipp: 21 gémnél több és Stosur tippünk részben jó volt kicsit kevesebb gémmel, de két szettben.

S. Zhang (chn, 34.)S. Kuznetsova (rus, 9.) A meccs esélyese egyértelműen a korábbi bajnok orosz. De mi mindig azt mondjuk, hogy a távol-keleti versenyzők, annyira mozgékonyak, hogy beütni ellenük a pontot azonnal, nem olyan könnyű. Most sem lesz ez másképpen. Race1.tipp: 19 gémnél több és Kuznetsova tippünk teljesen jó volt 6:7, 6:4, 5:7

C. Wozniacki (den, 12.) – C. Bellis (usa, 48.) Mai nap másik kiemelt kiesője szerintünk Wozniacki lesz. Az amerikai tini, megtréfálja a korábbi világelsőt. Lesz itt harc, de a Bellis megtöri Wozniackit. Race1.net tipp: 20 gémnél több és Bellis

V. Villiams (usa, 11.) E. Mertens (bel, 60.) Williams salakos játékában ugyanúgy benne van a győzelem, mint a bukás lehetősége is. De utóbbihoz olyan játékos is kell. Mertens még nem az. Kicsit szorongathatja az idősebb Williams testvért, de megverni nem fogja.  Race1.net tipp: 21 gém alatt és Williams tippünk teljesen jó volt 6:3, 6:1

T. Bacsinszky (sui, 31.)O. Jabeur (tun, 114.) A fiatal tunéziai elég jó formába lendült. De Bacsinszky Tímea is. És neki akkor nem okozhat gondot ez a meccs. Mi is így gondoljuk. Két szettben eldőlhet, ha Tímea figyel. Race1.tipp: 20-nál kevesebb gém és Bacsinszky tippünk teljesen jó volt 6:2, 6:2

képek, videók: Roland Garros twitter